fbpx

Pierwszo-sobotnie rozważania dla dzieci pod nazwa „Fatimski Kwadrans” to sposób na zapoznanie dzieci z orędziem Fatimy. Do projektu zostali zaproszeni Księża Pallotyni oraz m.in. Karol Gnat – dziennikarz telewizyjny i radiowy.

Od roku w Sanktuarium Narodowym na zakopiańskich Krzeptówkach rozwija się inicjatywa Pierwsze Soboty Dla Dzieci. Program utworzono z myślą o dzieciach i całych rodzinach, które wspólnie pragną wypełniać wezwanie z Fatimy, czyli wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi w pierwsze soboty. Do programu można dołączyć w każdym momencie. Można go realizować w swojej parafii lub pielgrzymować do Sanktuarium na Krzeptówki.

„W obliczu zagrożeń, jakie spotyka w tych czasach Rodzina, pragniemy umocnić ją, zapraszając dzieci razem z rodzicami do podejmowania trudu wynagradzania Pani Fatimskiej.”

wyjaśnia ks. dr Marian Mucha SAC, kustosz Sanktuarium Narodowego

Fatimski Kwadrans, czyli 15-minutowe medytacje tajemnic różańcowych to jeden z warunków nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. Zawarto w nim rozważanie danej tajemnicy nawiązując jednocześnie do objawień Anioła i Matki Bożej w Fatimie.

„My też możemy być jak dzieci fatimskie, mimo że ani Anioła ani Ciebie Maryjo nie widzieliśmy” – słyszymy w pierwszych odcinku z serii Kwadrans Fatimski, który w pierwszą sobotę marca ukazał się na platformie YouTube oraz Spotify.

„Ufamy, że projekt Fatimski Kwadrans będzie pomocą dla rodziców, katechetów, a nade wszystko parafii, które wprowadzając nabożeństwo Pierwszych Sobót Dla Dzieci przyczynią się do szerzenia orędzia fatimskiego, tak wpisanego w życie św. Jana Pawła II.”

zachęca ks. kustosz.

„Pamiętajmy, że 7 czerwca 1997 roku, a była to wówczas pierwsza sobota miesiąca, Św. Jan Paweł II przybył na Krzeptówki, by konsekrować sanktuarium-wotum wdzięczności za uratowanie życia Jego Świętobliwości 13 maja 1981 r. Przed przystąpieniem do uroczystości Ojciec Święty spędził ok. 15 minut w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi zatopiony w modlitwie przed figurą Pani Fatimskiej. Pamiętajmy o tym szczególnie teraz, gdy tak wiele mówi się przeciwko osobie Ojca Świętego.”

podkreśla ks. Marian Mucha SAC.

Na stronie www.pierwszesobotydladzieci.pl dostępne są m.in. artykuły dla rodziców, bajki dla dzieci o tematyce fatimskiej, a także materiały dla parafii promujące inicjatywę. Program można śledzić w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram) oraz na platformach YouTube i Spotify.

Kwadrans Fatimski – zwiastun

Spotify – Zwiastun

Pierwsza Tajemnica Bolesna – Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu

Czytaj także

Najbliższa Pierwsza Sobota Miesiąca

1
Kwietnia 2023
Join icon
Dołącz parafię
Gift icon
Do pobrania
Organizator Logo Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej
Partnerzy
Logo Krucjata Jednej Intencji Logo Sekretariat Logo Pierwsze Soboty Miesiąca