fbpx

13 września 1917. w Cova da Iria zgromadził się ogromny tłum ludzi- jedni siedzieli na drzewach, inni na murkach, na trawie.

Dzieci, chcąc dotrzeć na miejsce objawień, musiały przeciskać się pomiędzy zgromadzonymi osobami. Dzieci słyszały dookoła prośby o uzdrowienie dzieci i dorosłych.

Hiacynta, Franciszek i Łucja rozpoczęli odmawiać różaniec razem z ludźmi. Wkrótce ujrzeli odblask światła i następnie piękną Panią nad dębem skalnym.

Odmawiajcie w dalszym ciągu różaniec, żeby uprosić koniec wojny. W październiku przybędzie również Nasz Pan, Matka Boża Bolesna i z Góry Karmelu, św. Józef z Dzieciątkiem Jezus, żeby pobłogosławić świat. Bóg jest zadowolony z waszych serc i ofiar (…)


– „Polecono mi, żebym Panią prosiła o wiele rzeczy: o uzdrowienie pewnego chorego i jednego głuchoniemego”.
– „Tak, kilku uzdrowię, innych nie. W październiku uczynię cud, aby wszyscy uwierzyli”.

I zaczynając się wznosić, znikła jak zwykle.

Matka Boża nieustannie prosiła dzieci fatimskie o odmawianie różańca. Możemy zatem utwierdzić się w przekonaniu, że różaniec jest potężnym narzędziem do walki ze złem, dzięki niemu można wyprosić nawet zakończenie wojny.

Pamiętajmy, że objawienia w Fatimie miały miejsce podczas I Wojny Światowej. Dzieci fatimskie bardzo gorliwie odmawiały różaniec na prośbę Maryi, a dzięki temu Portugalia nie została zniszczona w czasie wojny.

Czytaj także

Najbliższa Pierwsza Sobota Miesiąca

1
Kwietnia 2023
Join icon
Dołącz parafię
Gift icon
Do pobrania
Organizator Logo Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej
Partnerzy
Logo Krucjata Jednej Intencji Logo Sekretariat Logo Pierwsze Soboty Miesiąca