fbpx

Chcesz zorganizować w swojej parafii Pierwsze Soboty Dla Dzieci?

Nie wiesz od czego zacząć?

 1. Zarejestruj parafię
 2. Skorzystaj z materiałów
 3. Zainspiruj się naszymi praktykami w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem

Rejestracja parafii

Zapisanie parafii na naszej stronie jest bezpłatne. Umożliwi nam to na kontakt z parafiami, które podejmą praktyki Pierwszych Sobót Dla Dzieci oraz wspieranie ich nowymi materiałami lub informacjami.

Będziemy wysyłali tylko istotne informacje, nie obawiaj się spamu 🙂

Dołącz parafie

Bezpłatne materiały

W zakładce DO POBRANIA umieściliśmy m.in. projekty graficzne plakatów, które możesz wydrukować i rozwiesić w swojej parafii.

Plakaty mają puste pola- umieść tam odpowiednią godzinę oraz nazwę kościoła.

Udostępniliśmy również projekt roll’up, by umieścić go przed wejściem do kościoła oraz przed ołtarzem w czasie nabożeństwa.

Również możesz z niego skorzystać bezpłatnie i wydrukować roll’up dla swojej parafii.

Materiały możesz pobrać z sekcji do pobrania.

Pomoce dydaktyczne płatne

Posiadamy obszerną bibliotekę o tematyce fatimskiej. Są to książki, opracowania, propozycje rekolekcji, kazań itp. Stale poszukujemy nowych wartościowych pozycji. Chętnie je zarekomendujemy.

Napisz do nas na kontakt@pierwszesobotydladzieci.pl

Informacje na www

Na naszej stronie w sekcji aktualności umieszczamy wpisy wspierające nauczycieli, katechetów i rodziców w szerzeniu nabożeństwa wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi.

Włożyliśmy dużo pracy w stworzenie tego serwisu, dlatego prosimy byś umieścił informację o źródle za każdym razem, gdy korzystasz z informacji pobranych z naszej strony www.pierwszesobotydladzieci.pl

Dziękujemy : )

Nasze praktyki

W Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej organizujemy Pierwsze Soboty Dla Dzieci od kwietnia 2022 roku.

Staramy się, by formuła nabożeństwa była odpowiednia dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. Przebieg modlitwy jest zatem ubogacony śpiewem oraz materiałami audio wizualnymi. Pragniemy, by każde dziecko miało możliwość spełnienia wszystkich warunków pierwszych sobót w naszym Sanktuarium.

Przebieg nabożeństwa

 • Spotykamy się o godzinie 16:00.
 • SPOWIEDŹ- przed nabożeństwem dzieci oraz towarzyszący im dorośli mają możliwość przystąpienia do Spowiedzi św. Należy pamiętać, że dopuszczalne jest przystąpienie do Spowiedzi św. kilka dni (nie więcej niż 7 dni) przed pierwszą sobotą, np. jeśli poprzedzającym dniem jest pierwszy piątek miesiąca.
 • RÓŻANIEC – dzieci odmawiają różaniec, włącza się również Schola Fatimska. Przed różańcem wzbudzamy intencję wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • ROZWAŻANIE- trwają ok 15 minut. Uczestnicy oglądają i słuchają rozważań przygotowanych specjalnie dla dzieci w formie prezentacji. Jeśli nie ma możliwości włączenia prezentacji na rzutniku, to można je również odczytać z załączonej książeczki. Zestaw do rozważań pierwszo-sobotnich dla dzieci można nabyć kontaktując się z nami na kontakt@pierwszesobotydladzieci.pl
 • EUCHARYSTIA- Po rozważaniach przystępujemy do Eucharystii, wzbudzając na początku intencję wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Dzieci czynnie uczestniczą we Mszy Św.
 • NIESPODZIANKA- po Eucharystii staramy się przygotować niespodziankę dla dzieci: organizujemy poczęstunek, projekcję filmu animowanego o Fatimie, rozdajemy obrazki z modlitwami fatimskimi. Na rozpoczęcie naszej inicjatywy, zorganizowaliśmy akcję Różaniec do nieba z Zakopanego (link do filmu). Swobodny czas po nabożeństwie jest okazją do integracji dzieci oraz rodziców. Rodzą się wówczas pomysły na dalsze wspólne działania.
 • OBRAZKI – Po nabożeństwie każdy ma możliwość uzyskania obrazka, na którym zbiera podpisy potwierdzające uczestnictwo w kolejnych nabożeństwach. Wypełniony podpisami obrazek należy dostarczyć do Sanktuarium. Wówczas imię i nazwisko danej osoby zostanie wpisane do Księgi Pierwszych Sobót Dla Dzieci, która zostanie ofiarowana do Fatimy. W intencji wszystkich osób, które zrealizowały nabożeństwo pierwszych 5-ciu sobót miesiąca zostanie odprawiona Msza Św. w Fatimie, w miejscu objawień.

Działania wspierające

 • Na naszej stronie internetowej oraz na kontach w mediach społecznościowych publikujemy materiały o tematyce fatimskiej. Można z nich bezpłatnie skorzystać. Będziemy bardzo wdzięczni za umieszczenie adresu naszej strony internetowej jako źródła.
 • Plakaty dostępne w sekcji Do pobrania (link) umieszczamy w widocznych miejscach na terenie miasta oraz w zaprzyjaźnionych instytucjach
 • Współpracujemy z mediami

Zaprezentowane powyżej praktyki są inspiracją. W przypadku pytań bądź chęci podzielenia się nowymi pomysłami zapraszamy do kontaktu na kontakt@pierwszesobotydladzieci.pl

Zapraszamy do współpracy każdą parafię, która pragnie dołączyć do Sanktuarium Narodowego Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem, by szerzyć nabożeństwo Pierwszych Sobót dla Dzieci.

Zarejestruj swoją parafię, by wspólnie wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi.

Czytaj także

Najbliższa Pierwsza Sobota Miesiąca

1
Kwietnia 2023

Zgłoś parafię

  Organizator Logo Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej
  Partnerzy
  Logo Krucjata Jednej Intencji Logo Sekretariat Logo Pierwsze Soboty Miesiąca