fbpx

Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi

„(Jezus) chciałby ustanowić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca”

II objawienie w Cova da Iria
Matka Boża Fatimska, dn. 13 czerwca 1917 roku do Łucji

Inauguracja

W pierwszą sobotę kwietnia, a dokładnie 2 kwietnia 2022, w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach odbyła się inauguracja nabożeństwa dla dzieci „Pierwsze Soboty Dla Dzieci”.

W naszym Sanktuarium od wielu lat praktykowane są nabożeństwa wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi dla dorosłych. W tym roku pragniemy szczególnie pragniemy zachęcić dzieci, by wspólnie wynagradzały za grzechy świata.

Nabożeństwo Pierwszych Sobót dla Dzieci jest skierowane do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym wraz z Rodzinami.

Rocznica śmierci św. Jana Pawła II

Data 2 kwietnia ma tutaj prawdziwie symboliczny wymiar. Jest to rocznica śmierci Św .Jana Pawła II, jednocześnie pierwsza sobota miesiąca. Matka Boża Fatimska, która ocaliła życie Św. Jana Pawła II prosiła Franciszka, Hiacyntę i Łucję o rozpowszechnienie nabożeństwa wynagradzającej Jej Niepokalanemu Sercu, które będzie odprawiane w 5 kolejnych pierwszych sobót miesiąca. Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej łączy w sobie te wszystkie wydarzenia i ich uczestników będąc Votum wdzięcznością za uratowanie życia Św. Jana Pawła II po zamachu na placu Św. Piotra, gdy Pani Fatimskie zmieniła bieg śmiercionośnej kuli.

Tego dnia oraz w kolejne pierwsze soboty pragniemy zachęcić dzieci do wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata.

Modlitwa dzieci jest bardzo miła Pani Fatimskiej. Do dzieci właśnie- Hiacynty, Franciszka i Łucji- skierowała swe słowa w Fatimie ponad 100 lat temu. Prosiła wówczas małych pastuszków, by odmawiały różaniec, dużo się modliły i nauczyły się czytać. Dzieci fatimskie miały wówczas 7 (Hiacynta), 9 ( Franciszek) i 10 lat (Łucja).

Nabożeństwo dla dzieci

Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca dla Dzieci odbywa się w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi na Krzeptówkach.

Przygotowaliśmy je w specjalnej formule dla dzieci:

Godz. 16.30 – nabożeństwo różańcowe połączone ze śpiewem Scholi Pani Fatimskiej

Godz. 16.50 – medytacja pierwszo-sobotnia dla dzieci (15 min) w formie filmu animowanego

Godz. 17.10 – Eucharystia

Dodatkowo tego dnia z uwagi na rozpoczęcie nabożeństw dla dzieci, po Eucharystii odbyła się projekcja filmu animowanego o objawieniach Matki Bożej w Fatimie wraz z poczęstunkiem dla najmłodszych.

Polska Fatima

Sanktuarium Pani Fatimskiej, zwane Polską Fatimą, to największe w Polsce a drugie na świecie, po Santuario Nostra Signora di Fatima w Portugalii, centrum fatimskie. To tutaj od 1950 roku nieustannie głosi się orędzie fatimskie.

W tym miejscu co miesiąc od maja do października odbywają się czuwania fatimskie, a w pierwszą niedzielę przypadającą po rocznicy objawień świętuje się Niedzielę Fatimską.

Sanktuarium na Krzeptówkach to wotum wdzięczności za cud ocalenia życia Jana Pawła II po zamachu na placu Św. Piotra w Rzymie dn. 13 maja 1981 roku. To właśnie wtedy Pani Fatimska zmieniła bieg śmiercionośnej kuli, a Ojciec Święty wrócił do zdrowia.

Od pierwszych minut po zamachu w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi na Krzeptówkach, przed figurą Pani Fatimskiej, górale gorliwie modlili się i prosili o cud ocalenia życia Jana Pawła II właśnie do Niej. Obiecali wówczas, że w tym miejscu zbudują Sanktuarium Pani Fatimskiej, jeśli Ojciec Święty przeżyje. I tak się stało …

Jan Paweł II odzyskał zdrowie, a kilka lat później przyjechał do Zakopanego. Dn. 7 czerwca 1997 roku konsekrował, czyli poświęcił Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Towarzyszyło Mu duże wzruszenie:

Drodzy Bracia i Siostry! Wasze sanktuarium na Krzeptówkach jest mi w najszczególniejszy sposób bliskie i drogie. Czcicie w nim figurę Matki Boskiej Fatimskiej. Z historią tego sanktuarium łączy się także wydarzenie, które miało miejsce na placu św. Piotra 13 maja 1981r. Doznałem wówczas śmiertelnego zagrożenia życia i cierpienia, a równocześnie wielkiego miłosierdzia Bożego. Za przyczyną Matki Bożej Fatimskiej życie zostało mi na nowo darowane.

homilia podczas uroczystości konsekracji Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej,
Jan Paweł II, 7 czerwca 1997 r.

Figurę Pani Fatimskiej, która znajduje się w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi przekazał na Krzeptówki bł. ks. kard. Stefan Wyszyński w 1961 roku. W tym samym roku ówczesny biskup Karol Wojtyła dokonał poświęcenia figury na Krzeptówkach.

To właśnie przed tą figurą Pani Fatimskiej dzieci odprawiają nabożeństwo wynagradzające Pierwszych Sobót Dla Dzieci.

Więcej o Polskiej Fatimie znajdziesz TUTAJ.

Galeria

Czytaj także

Najbliższa Pierwsza Sobota Miesiąca

1
Kwietnia 2023
Join icon
Dołącz parafię
Gift icon
Do pobrania
Organizator Logo Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej
Partnerzy
Logo Krucjata Jednej Intencji Logo Sekretariat Logo Pierwsze Soboty Miesiąca