fbpx

Kto może przystąpić?

Do Pierwszych Sobót Dla Dzieci można przystąpić na 2 sposoby: jako uczestnik oraz jako organizator lokalny.

Dla uczestników

Uczestnikiem może zostać każde dziecko, które pragnie podjąć nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w Pierwsze Soboty Miesiąca. Razem z dzieckiem w nabożeństwie udział mogą brać rodzice, dziadkowie, czy starsze rodzeństwo.

By prawidłowo odprawić nabożeństwo należy przez kolejne 5 pierwszych sobót miesiąca spełnić 4 warunki: Spowiedź św. wynagradzająca, Komunia św. wynagradzająca, Różaniec oraz 15-minutowe rozważania tajemnic różańcowych.

Aby tego dokonać, należy wzbudzić intencję wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi.

Więcej o warunkach nabożeństwa znajdziesz tutaj.

Wsparciem dla każdego uczestnika będą materiały, które udostępniliśmy bezpłatnie w sekcji DO POBRANIA, np. ulotka zawierająca modlitwy fatimskie i miejsce na podpisy z 5-ciu kolejnych nabożeństw wynagradzających. Wypełnioną stronę z podpisami można do nas wysłać pocztą lub e-mailem. Każdy uczestnik zostanie wpisany do Księgi Pierwszych Sobót Dla Dzieci.

W sekcji DO POBRANIA znajdują się również medytacje dla dzieci i inne materiały, np. tapety na telefon.

O historii nabożeństwa Pierwszych Sobót dowiesz się więcej tutaj.

Film animowany, videobook i inne nagrania o tematyce fatimskiej znajdziesz tutaj.

Zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera, by otrzymywać informacje za każdym razem, gdy pojawią się nowe materiały na www. Formularz zapisu znajduje się na dole strony 🙂

Dla organizatorów lokalnych

Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, znane również jako Polska Fatima, przygotowuje wiele wartościowych materiałów dla parafii pragnących podjąć wyzwanie organizacji Pierwszych Sobót Dla Dzieci:

Bezpłatne materiały w zakładce DO POBRANIA, w sekcji Dla organizatorów lokalnych.

Materiały dydaktyczne płatne, czyli publikacje o tematyce fatimskiej skierowane do katechetów i parafii dostępne na zapytanie wysłane na adres kontakty@pierwszesobotydladzieci.pl

Informacje na www, czyli najważniejsze informacje o objawieniach fatimskich, historii wydarzeń, dzieciach fatimskich, orędziu. Na stronie znajdują się tez aktualności, gdzie można zapoznać się z artykułami lub wydarzeniami.

Nasze praktyki prezentujemy, by zainspirować inne parafie do organizacji nabożeństw. Można skorzystać z naszych rozwiązań lub zastosować swoje.

W zakładce Dołacz parafie przyjmujemy zgłoszenia parafii, które pragną podjąć z nami wysiłek i organizować PIerwsze Soboty Dla Dzieci. Po dołączeniu będziemy wysyłali informacje o nowych materiałach na www.

Wynagradzajmy wspólnie Niepokalanemu Sercu Maryi w Pierwsze Soboty Dla Dzieci.

Czytaj także

Najbliższa Pierwsza Sobota Miesiąca

4
Maja 2024
Join icon
Dołącz parafię
Gift icon
Do pobrania
Organizator Logo Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej
Partnerzy
Logo Krucjata Jednej Intencji Logo Sekretariat Logo Pierwsze Soboty Miesiąca
Wesprzyj Nas